• Září ve školní družině

Září je za námi a byla to opravdu rychlost :-). Školní družina má celkem 3 oddělení dohromady s 80 žáky. Je to max. kapacita ŠD. Zatím sdílíme třídy s 2. A, 2. B a 5. třídou. Po přístavbě 2 kmenových tříd se nám uvolní prostor, který bude určený jen pro družinu.

Prvňáčci byli od začátku školního roku moc šikovní, krásně vše zvládli a nutno říct, že kvůli přechodům z dolní školy to nemají tak jednoduché.

Priorita pro všechna oddělení je trávit co nejvíce času venku a tak využíváme hlavně fotbalové hřiště, školní hřiště, chodíme k jezírku u splavu nebo do hájku. Samozřejmě i tvoříme. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže v rámci zahrádkářské výstavy a tak dětem držíme palce, aby získaly nějaké pěkné umístění.

25.9. jsme jako každý rok uspořádali takové seznamovací odpoledne spojené s opékaním špekáčků. Počasí nám přálo a děti si užily pěkné odpoledne. Hrály šipky, fotbal, střílely z luku, vytvářely si libovolné skupinky a hrály hry podle vlastní fantazie. Fotky z naší činnosti naleznete ve fotogalerii.